Parr Instrument Company firmasının Türkiye tek yetkili temsilciliğini üstlendik.

Merkezi ve fabrikası Moline, Illinois, A.B.D.'de bulunan Parr Instrument Company firması 2018 yılı itibarıyla tüm  ürün ve çözümlerini firmamızın tecrübe ve güvencesi altında pazarımıza sunmuştur. Yüz yıldan fazla geçmişe sahip olan ve pazarının tartışmasız en büyük ve lider tedarikçisi olan Parr, yakıt testleri ve kimyasal reaksiyonlar ile yüksek sıcaklık ve yüksek basınç altında gerçekleştirilen testler için laboratuvar sistemleri ve aparatlarının tasarımı, üretimi ve satışı ile uğraşan özel bir şirkettir.

Parr reaktörleri ve basınçlı kapları, hem standart tasarımları hem de laboratuvar ve pilot ölçekli tesis boyutlarındaki özel yapım ekipmanları içermektedir. Söz konusu sistemler kimyasal reaksiyonlar, petrokimyasal süreçler, ilaç ve biyoteknoloji araştırma ve geliştirme çalışmaları ve kontrol laboratuvarları geniş bir yelpazede kullanıma açıktır.

Alanında lider olan Parr kalorimetre (Oksijen Bomba Kalorimetreleri) sistemleri ise çeşitli katı ve sıvı yakıtları, gıda maddelerini ve diğer yanıcı maddeleri test etmek için kullanılır. Birçok benzersiz tasarım detayı ve tam otomatik enstrümantasyon, farklı ölçeklerde sunulmuş söz konusu yakıt test cihazlarında yerini almıştır.

Firmanın gerçekleştirdiği ihracat faaliyetlerinin ölçeği olarak, ABD Ticaret Bakanlığı, ABD'nin ihracat programına katkısı nedeniyle 1982'de şirkete "E" Ödülü vermiş olup, elde edilen "E" Yıldızı seviyesini, 1988 yılında şirketin ihracat alanındaki büyümesi nedeniyle yeniden bu ödüle layık görülmesi izlemiştir. Tüm Parr satışlarının yüzde altmışından fazlası ABD dışındaki kullanıcılara ulaşmakta olup, Parr'ın genel kalite güvence sisteminin, toplam kalite prosedürleri için ISO 9001:2008'e uygun olduğu onaylanmıştır. Parr ayrıca basınçlı kap tasarımı ve testi için ASME ve Avrupa PED Sertifikasyonunu ve elektrik güvenliği için CSA Sertifikasyonunu elinde bulundurmaktadır.

Üretim operasyonları, Moline'deki fabrikasında yürütülmekte olan Parr, Almanya, Frankfurt'ta da bir satış ve servis merkezi sahiptir. Ülkemizde tüm Parr ürünleri ve çözümleri için firmamızla temasa geçebilirsiniz.

Parr Instruments

Parr Instrument Company firmasının
Türkiye tek yetkili temsilciliğini üstlendik.

Kimyasal reaksiyonlar ile yüksek sıcaklık ve yüksek basınç altında gerçekleştirilen testler için laboratuvar sistemleri

sayfa başına git

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.