Elementar vario TOC select

vario TOC select

Sınırlamalar olmaksızın TOC / TNb analizi

Maksimum performans, Kompakt Tasarım

 

Vario TOC Select

Sınırlamalar olmaksızın TOC / TNb analizi

Sıvı, çamur ve katılardaki toplam organik karbon ve toplam inorganik karbon tayini için devrim niteliğindeki, yeni tasarlanmış analizör.

Dünya'da ilk defa, farklı su numunelerinde Toplam Organik Karbon ve Toplam Azot (bağlı) analizi için ppb hassasiyetinde ve farklı numune tiplerinde de %100'e kadar ölçüm sağlayan TOC Select cihazı Elementar tarafından geliştirildi. TOC Select,  1200 oC'ye kadar yakma sıcaklığı ayarlanabilen fırın ve katalitik yakma ile karbon oksidasyonunu en zor numunelerde dahi sağlamaktadır.

TC / TIC, TOC / NPOC, POC ve DOC için ölçüm modları her cihazda bulunmaktadır. Oluşan CO2, bir halojen tuzağı ve ardından 3 aşamalı yoğun gaz kurutma sistemi ile saflaştırılır. TO Cube, olağandışı doğrusallığa sahip süper geniş NDIR-fotometre ile CO2 tespiti. SO2 spektral girişmine karşı bile sorunsuz sonuç verme ve örnek seyreltmeksizin 0 ila 100.000 ppm TOC gibi olağanüstü bir konsantrasyon aralığında analiz gerçekleştirebilmektedir. Yeni geliştirilen matris ayırma sistemi (patent bekleyen), mineral içeren numuneler (örneğin deniz suyu) için bile uzun süreli ve kesintisiz çalışma hizmeti verir. Elektrokimyasal sensör (EC) aracılığıyla ppb seviyesine kadar bağlı toplam azotun (TNb) NO olarak belirlenmesi mümkündür.

Teknik Özellikler

Ölçüm yöntemi
1200 ° C'ye kadar yüksek sıcaklıkta katalitik oksidasyon ve TOC, NPOC, TC, TIC, POC (VOC), DOC için NDIR ile CO2 ölçümü.EC(isteğe bağlı) ile eşzamanlı olarak TNb  ölçümü.

Geniş Dedeksiyon aralığı
0 ila 100,000 mg/L TOC, dedeksiyon limiti 50 ppb (SD). 1,5mL'e kadar  arasındaki değişken numune hacmi ve otomatik seyreltme tek bir standart çözeltiden çok noktalı kalibrasyona olanak sağlar. Bütün kalibrasyon aralığında olağanüstü doğrusallık.

Sıvıların ve katıların analizi için modüler kavram
Sıvılar ve katılar için opsiyonel otomatik numune besleyicileri, alternatif olarak manuel örnek değişimi ile maliyet-etkin çözümler. Hızlı ve kolay değiştirilebilir. Herhangi bir zamanda yükseltme olanağı ile.

Gerçek matris ayrımı
Yeni reaktör konsepti, gerçek matris ayırımı sağlar ve yakma tüpüne maksimum koruma sağlar. Salin solüsyonlarının (örneğin tuzlu su) veya diğer karmaşık numune matrisleri analizleri için mükemme özellikler.

Yüksek performans ve maksimum esnekliğe sahip yazılım
Windows XP veya Vista Pro tabanlı enstrüman kontrolü, kalibrasyon sihirbazı ile kontrol ve değerlendirme yazılımı, sistem uygunluk testi, istatistik ve gelişmiş matematik işlemleri, opt. 21 CFR bölüm11 uyarınca. Entegre bakım yazılımı ve kapsamlı yardım menüsü.

Onaylamayı destekler
FDA düzenlemelerine göre IQ, OQ ve PQ için Standart İşlem Prosedürleri (SOPs) ve Sertifikalar ile eksiksiz nitelik dokümantasyonu

Kolay, kompakt ve ekonomik
Eşsiz enstrüman konsepti, yüksek esneklik ve analitik performans ile kolay bakım ve düşük bakım masrafları için optimize edilmiştir.

İlgili metotlar ve yönetmelikler

ISO 8245, Su kalitesi- Toplam organik karbon (tok) ve çözünmüş organik karbon (çok) tayin kılavuzu

10694, Kuru yanma sonrası organik ve toplam karbon tayini

EPA 415.1, Organik Karbon (yakma ve oksidasyon)

European standard acc. to EN 1484, Su kalitesi- Toplam organik karbon (tok) ve çözünmüş organik karbon (çok) tayin kılavuzu

ENV 12260. Su kalitesi - Azot tayini - Bağlı azotun yakıldıktan ve azot dioksite yükseltgendikten sonra kemilüminesans dedektör kullanılarak tayini

Elementar vario TOC select
elementar_variotocselect-iii

Video

Broşür

 

Elementar vario TOC select Brochure

Seçilen moda uygun ve tüm sarfları kapsayan kitler bulunmaktadır.

Sarf kitleri için bizimle iletişime geçiniz

Email: info@terralab.com.tr

sayfa başına git

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.