elementar_acquray-i

 

Acquray

Tek bir cihazda toplam organik karbon, toplam azot ve toplam fosfor analizi

TOC analizlerinde yeni bir Dünya'ya adım atın

Elementar, yeni Acquray serisi ile sizlere toplam organik karbon(TOC) analizlerinde yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Acquray teknolojisi, yüksek enerjili UV ışınları destekli kimyasal oksidasyon üzerine kurulmuş bir analizördür. Bu kombinasyon organik yapılarda tam bir parçalanmanın garantisi niteliğindedir. Modüler bir tasarıma sahip olan Acquray, eşsiz tasarımı ile katılarda toplam organik karbon analizi, toplam azot analizi(suda) ve toplam fosfor analizi(suda) yapabilmektedir. Acquray size önceden tanımlanmış olan metodları ile gelmektedir, tamamen otomatik bir şekilde kendi kalibrasyonunun yapabilmekte ve herhangi bir bakım gerektirdiği takdirde kullanıcıy uyarmaktadır. Bu özellikleri sayesinde Acquray, analiz yükü yoğun rutin laboratuvarlarda ideal çözümdür, yüksek verimlilikte çalışır ve bakım süresi minimaldir. 

Çok Yönlülük
Esnek yapısı ve çok yönlülüğü ile Acquray size farklı uygulamalarda çalışma fırsatı sunmaktadır. Temel toplam organik karbon modülüne sahip olduktan sonra dilediğiniz zaman diğer modüller eklenebilmektedir. Yoğun çalışan laboratuvarlara kolaylık sağlaması amacıyla farklı vial boyutları için  farklı seçeneklerde oto-örnekleyiciler sunulabilmektedir. Katı toplam organik karbon ölçümleri için yakma temelli çalışan bir sistem mevcuttur, klasik asitlendirme metodu ile analiz yapılabileceği gibi rampalama sistemi ile sıcaklık değişimi kullanılarak direk olarak ölçüm de gerçekleştirilebilir. Sistem tüm opsiyonları ile birlikte düşünüldüğünde, su numunelerinde analiz yapmak üzere toplam azot ve toplam fosfor modülü vardır.UV parçalama metodu kullanarak analiz gerçekleştiren ve aynı zamanda toplam azot ve toplam fosfor yapabilen ayrıca katı toplam organik karbon analizi yapabilen ilk ve tek cihaz Elementar Acquray'dir.

Laboratuvar yükünü sırtlayan cihaz
Acquray tasarlanırken en çok dikkat edilen faktörlerden bir tanesi minimum düzeyde bakım istemesi ve sağlamlığıydı.Bu sayede endüstriyel düzeyde yoğun kullanıma uygunluk yakalayabildi. Operatör ihtiyacı olmadan tüm gece dahil 7/24 çalışabilmektedir. 111 kapasiteli oto-örnekleme sistemi kesintisisz çalışma için tasarlanmıştır.
Kullanıcı dostu yapı
Acquray serisi özellikle günlük rutin operasyonları kolaylaştırmak için optimize edilmiştir. Sade tasarımı ve sistem parçalarına, bakım için gereken eforu en düşük seviyeye çekecek şekilde, kolay erişim sağlanmıştır. Bu sayede kullanıcılar sonuçlarını güven çerçevesinde elde ederken kolay ve rahat analizin keyfini çıkarırlar.

Alman Mühendisliği
Tüm Elementar analizörler, yüksek kalite Alman mühendisliği güvencesi ile Frankfur yakınlarındaki Elementar genel merkezinde geliştirilip üretilmektedirler. Yüksek performanslı cihaz komponentleri, katı kalite kontrol kuralları eşliğinde sektöre öncülük edecek kalite ve güvenle ürtilmektedir. Otomatik tartı-cihaz veri aktarımı ve LIMS entegreasyonu seçeneği gibi özellikler ile tüm laboratuvarlara kolay entegre edilebilirdir.

Teknik Özellikler

Ölçüm yöntemi
Sıvı numunelerde NPOC, TOC, TIC ve TC analizi için UV persülfat parçalama kullanmaktadır. 40 ml'e kadar enjeksiyon hacmi vardır. Sıvılarda eşzamanlı toplam Azot (TN) ve Toplam Fosfor (TP) kolorimetrik analizi için ek modül seçeneği vardır. DIN 19539 metoduna uygun olarak gerçek sıcaklık rampalama ile katı numunelerde toplam organik karbon(TOC) ve ROC yöntemleri ile  analiz seçeneği vardır.

Geniş Dedeksiyon aralığı
Sıvı numunelerde Toplam Organik Karbon için  2 ppb'den 20.000 ppm'e kadar kadar çalışma aralığına sahiptir. Toplam Azot için ölçüm limiti 0,05mg/l, Toplam Fosfor için ölçüm limiti 0,02 mg/l'dir.

Tam otomatik sistem
89'lu oto-örnekleyicisi sayesinde otomatik ve operatör gerektirmeyen bir süreç içeren Soli TOC Cube PC üzerinden kontrol edilmektedir. Opsiyonel olarka 21 CF Bölüm 11 uyumluluğu vardır.

Opsiyonlar

Toplam Fosfor ve Toplam Azot Modülü
Sıcı numuneler için yapılandırılabilir Toplam Azot (TN) ve Toplam Fosfor (TP) modülü mevcuttur. ISO 29441 (TN) ISO15681-1 (TP) metodlarına uygun bir biçimde fotometrik dedeksiyon ile analiz yapılmaktadır.

Katı Modülü
DIN19539 metoduna uyun olarak rampalama sistemi ile katı numunelerde toplam organik karbon (TOC, ROC ,TIC) analizi gerçekletirilebilen modüldür.Oksitleyebilen ve oksitleyemeyen taşıyıcı gazlar arasında ROC ve TIC ayrımını yapmak için geçiş mümkündür. EN 15936 metoduna uygun olarak izotermal katalitik yakma ile TOC analizi yapmak mümkündür.

Otomatik Asitlendirme
Sıvılarda direk toplam organik karbon analizi (NPOC) yapma olanağı vardır.

Video

Brochure

 

Elementar acquray  Brochure

Acquray

Tek bir cihazda
Toplam Organik Karbon,
Toplam Azot
Toplam Fosfor Analizi

elementar_acquray-ii
sayfa başına git

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.