Elementar Indiuctar ONH cube

Inductar ONH cube

Eş zamanlı Oksijen, Azot, Hidrojen Analiz Cihazı

(Inorganik Matrisler için)

 

Inductar ONH cube
Eş zamanlı Oksijen, Azot, Hidrojen Analiz Cihazı (Inorganik Matrisler için)
Oksijen, Azot, Hidrojen Analizi: Metal ve Seramik Numunelerde

Inductar ONH Cube, inorganik numunelerde oksijen, azot ve hidrojen konsantrasyonlarının aynı anda analiz edilebilmesi için geliştirilmiştir. Inductar ONH Cube'de en yeni teknolojiler kullanılarak yüksek hassasiyetli sonuçlar elde edilmektedir. Uzun ömürlü ve katı hal yüksek frankans teknolojisine sahip indüksiyon fırını ile 3000 °C'ye kadar sıcaklığı kontrol etmek mümkündür. Dahili kamare opsiyonu ile, yanma esnasında gaz çıkışı ve toz oluşum operatör tarafından gerçek zamanlı izlenebilmektedir. Ayrıca her bir elementin ölçümü için özel dedektörler kullanılmaktadır.Oksijen, geniş çalışma aralıklı bir kızılötesi dedektör ile ölçülmekedir ve bu dedektör tüm aralığı kapsayacak teknik özelliktedir. Hidrojenin hassas ve doğru ölçümü için elektrokimyasal teknoloji kullanılmaktadır. Azot analizi için ise Elementar'ın çok hakim olduğu ısıl iletkenlik dedektör (TCD) teknolojisi kullanılmaktadır. Bahsi geçen 3 dedektör teknolojisi sayesinde oksijen, hidrojen ve azot analizi eş zamanlı yapılabilmektedir.

Yenilikçi tasarım, teknolojik çözümler ve en yüksek doğruluk

Üstten numune besleme ve yenilikçi gaz akış yönü ile yanma sırasında oluşan toz ve pislikler en aza indirgenmektedir. Tüm bu yenilikçi yaklaşımlar, zaman alıcı temizlik prosedürlerini gereksiz kılar ve cihazın tamamının her daim temiz kalması sağlanır. Ayrıca, herhangi bir alet gerekmeksizin bakım yapılabilme özelliği, farklı dil opsiyonlu  sezgisel yazılım yapısı cihazın gerçek anlamda kullanıcı dostu olmasını sağlar. 50 Kapasiteli opsiyonel otoörnekleyici yüksek verimlilik ve tamamen otomasyon sağlar. Inductar ONH Cube sahip olduğu yüksek hassasiyet, kullanım kolaylığı ve 7/24 operasyona uygun sağlam tasarımı ile sofistike ARGE çalışmaları veya rutin günlük kullanımlar için gereken tüm özelliklere sahiptir. Eğer karbon kükürtün yanısıra; oksijen, azot ve hidrojen analizi de bir ihtiyaç ise, inductar CS, inductar EL modeline yükseltilebilmektedir. Bu sayede tek bir cihazda 5 elementin analizi mümkündür.

Elementar Indiuctar ONH cube
Elementar Indiuctar ONH cube

Teknik Özellikler

Ölçüm Metodu
3000 °C ve üzeri sıcaklıkta Inert Gaz Fusion analiz

Kolay Örnek Hazırlama ve Örnek Yükleme
1 gram'a kadar, herhangi bir önişlem gerekmeksizin her türlü katı numune seramik krozelere tartım alnıarak analiz edilebilmektedir.

Temiz ve Güvenilir Analiz
Yenilikçi kroze tasarımı, yukarıdan-aşağı oksijen akışı ile sistemin tamamen tozsuz ve temiz kalması sağlanır. Ayrıca, ergimiş numunenin saçılımı da bu tasarım ile engellenir ve böylece yakma tüpünün kullanım ömrü artar.

Geniş Çalışma Aralığı
PPM mertebesinden 100%'e kadar

Doğrusal Tek/Çok Noktalı Kalibrasyon
Kalibrasyon için, yazılım operatörü otomatik olarak yönlendirmektedir. Şeffaf bir şekilde hesaplamaların sunulduğu kalibrasyon kaydedilebilir ve tekrar hesaplatılabilir.Bununla birlikte, taslarlar gelecekte planlanan kalibrasyonlar için kaydedilebilir. Kalibrasyon doğrusal ve aylarca kararlıdır.

Tamamen Otomatik
Bütünleşik 50 kapasiteli otoörnekleyici ile tamamen otomatik ve müdahale gerekmeksizin operasyon mümkündür. Windows temelli yazılım ile Inductar CS tamamen bilgisayar kontrollüdür. Ayrıca, istendiğinde 21 CFR Part 11 uyumlu yazılım sunulmaktadır.

Modlar

ONH, ON, OH,H modları bulunmaktadır.

Dahili Kamera
Yanma prosesinin izlenmesi için dahili kamera opsiyonu bulunmaktadır.

Elektronik Analitik Terazi
Inductar ONH Cube ile birlikte istendiğinde, analitik terazi sağlanmaktadır.

Laboratuvar Fırını
Analiz öncesi, özellikle düşük konsantrasyonlarda krozelerin yüksek sıcaklıkta bekletilerek  karbon gidermeleri sağlanmalıdır. Bu amaca yönelik, Inductar CS ile birlikte laboratuvar fırını istendiğinde sağlanmaktadır.

Opsiyonlar

Seramik Kroze

Hızlandırıcı

Toz filtresi

Kurutucu Ajan

Oksidasyon Katalizörü

Kükürt Kapanı

Uygulamalar

Titanyum numunelerinde  oksijen ve hidrojen analizi

Aluminyumda oksijen analizi

Titanyum hidrit

Bakır ve bakır alaşımlarında oksijen hidrojen azot analizi

Refraktör analizi

Nikel bazlı, kobalt bazlı alaşımlarda analiz

Nitritler

Aluminyum ve aluminyum alaşımlarıı

Kalsiyum florürde analiz

Çelik ve metal analizi

Sarflar

Seçilen moda uygun ve tüm sarfları kapsayan
kitler bulunmaktadır.

Sarf kitleri için bizimle iletişime geçiniz
info@terralab.com.tr

DIN EN 10276, DIN EN ISO 15351, ASTM E1019, ASTM E1409, ASTM E1447, ASTM E1569, ASTM E2575, ASTM E2792,

İlgili Metotlar ve Yönetmelikler

Elementar Indiuctar ONH cube

Broşür

Video

 

Elementar Indiuctar ONH cube  Brochure
Elementar Indiuctar ONH cube
Elementar inductar ONH cube
Elementar Indiuctar ONH cube
sayfa başına git

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.