Elementar inductar CS cube

inductar CS cube

Karbon ve Kükürt Analiz Cihazı
(Inorganik Matrisler için)

En gelişmiş ve güncel teknolojilerle donatılmış Inductar CS metalik ve seramik numuneler başta olmak üzere, inorganik yapılı numunelerde karbon ve kükürt analizi için ideal çözümdür. Inductar CS, 2000 °C'ye kadar sıcaklığı kontrol edilebilen, uzun ömürlü katı hal frekanslı bir induksiyon fırınına sahiptir. Dahili kamare opsiyonu ile, yanma esnasında gaz çıkışı ve toz oluşum operatör tarafından gerçek zamanlı izlenebilmektedir. Inductar CS, metalik ve seramik numunelerde karbon ve kükürt analizi için, ileri teknolojiye sahip ve geniş çalışma aralığı sunan dedektörler kullanmaktadır. Kızılötesi (IR) dedektörler tüm çalışma aralığında üstün performans sergiler. Bu sayede, çok düşük konsantrasyonlardan, yüksek konsantrasyonlara kadar ölçümler yüksek doğrulukta sağlanır.

Yenilikçi tasarım, teknolojik çözümler ve en yüksek doğruluk

Üstten numune besleme ve yenilikçi gaz akış yönü ile yanma sırasında oluşan toz ve pislikler en aza indirgenmektedir. Tüm bu yenilikçi yaklaşımlar, zaman alıcı temizlik prosedürlerini gereksiz kılarve cihazın tamamının her daim temiz kalması sağlanır. Ayrıca, herhangi bir alet gerekmeksizin bakım yapılabilme özelliği, farklı dil opsiyonlu  sezgisel yazılım yapısı cihazın gerçek anlamda kullanıcı dostu olmasını sağlar. 89 Kapasiteli opsiyonel otoörnekleyici yüksek verimlilik ve tamamen otomasyon sağlar. Inductar CS sahip olduğu yüksek hassasiyet, kullanım kolaylığı ve 7/24 operasyona uygun sağlam tasarımı ile sofistike ARGE çalışmaları veya rutin günlük kullanımlar için gereken tüm özelliklere sahiptir. Eğer karbon kükürtün yanısıra; oksijen, azot ve hidrojen analizi de bir ihtiyaç ise, Inductar CS Inductar EL modeline yükseltilebilmektedir. Bu sayede tek bir cihazda 5 elementin analizi mümkündür.

 

Broşür

Ölçüm Metodu
Oksijenli ortamda, 2000 oC'ye kadar sıcaklıkta yakma, gazların saflaştırılması ve ardından ölçüm. Karbon Kükürt analizi ISO 15350, ASTM E1019 vb. uluslarası normlarla uyumlu yapılmaktadır.

Kolay Örnek Hazırlama ve Örnek Yükleme
1 gram'a kadar, herhangi bir önişlem gerekmeksizin her türlü katı numune seramik krozelere tartım alnıarak analiz edilebilmektedir.

Temiz ve Güvenilir Analiz
Yenilikçi kroze tasarımı, yukarıdan-aşağı oksijen akışı ile sistemin tamamen tozsuz ve temiz kalması sağlanır.Ayrıca, ergimiş numunenin saçılımı da bu tasarım ile engellenir ve böylece yakma tüpünün kullanım ömrü artar.

Geniş Çalışma Aralığı
PPM mertebesinden 100%'e kadar veya mutlak 60 mg Karbon ve 5 mg Kükürt

Doğrusal Tek/Çok Noktalı Kalibrasyon
Kalibrasyon için, yazılım operatörü otomatik olarak yönlendirmektedir. Şeffaf bir şekilde hesaplamaların sunulduğu kalibrasyon kaydedilebilir ve tekrar hesaplatılabilir.Bununla birlikte, taslarlar gelecekte planlanan kalibrasyonlar için kaydedilebilir. Kalibrasyon doğrusal ve aylarca kararlıdır.

Operasyon için Çok Az Gereksinimler
1 metre laboratuvar çalışma alanı, 1 adet elektrik bağlantısı, oksijen gazı

Tamamen Otomatik
Bütünleşik 89 kapasiteli otoörnekleyici ile tamamen otomatik ve müdahale gerekmeksizin operasyon mümkündür. Windows temelli yazılım ile Inductar CS tamamen bilgisayar kontrollüdür. Ayrıca, istendiğinde 21 CFR Part 11 uyumlu yazılım sunulmaktadır.

Teknik Özellikler

Inductar CS Cube

Karbon ve Kükürt Analiz Cihazı (Inorganik Matrisler için)

7/24 Sorunsuz Operasyon

Modlar

Inductar CS tamamen eş zamanlı karbon ve kükürt analizi için tasarlanmıştır. Hem manuel hem de otoörnekleyicili olarak kullanılabilmektedir. Manuel versiyonu iki pozisyonludur.

Opsiyonlar

Dahili Kamera
Yanma prosesinin izlenmesi için dahili kamera opsiyonu bulunmaktadır.

Elektronik Analitik Terazi
Inductar CS ile birlikte istendiğinde, analitik terazi sağlanmaktadır.

Laboratuvar Fırını
Analiz öncesi, özellikle düşük konsantrasyonlarda krozelerin yüksek sıcaklıkta bekletilerek  karbon gidermeleri sağlanmalıdır. Bu amaca yönelik, Inductar CS ile birlikte laboratuvar fırını istendiğinde sağlanmaktadır.

Uygulamalar

Refraktör malzemelerde karbon kükürt analizi

Kalıcı manyetik malzemelerde karbon kükürt analizi

3D yazıcılar için kullanılan metal tozlarında karbon kükürt analizi

Döküm demirde karbon kükürt analizi

Çelikte karbon kükürt analizi

Temiz yakma ile iyileştirilmiş veri kalitesi ve sistem güvenliği

ASTM E1019 Çelik, Demir, Nikel, Kobalt Alaşımlarında Farklı Yakma ve Fuzyon Teknikleriyle Karbon, Kükürt, Azot, Oksijen Analizi, Standart Metot

ISO 15350 Demir ve Çelik, Toplam Karbon ve Kükürt Analizi: Induksiyon fırında yakma sonrası Kızılötesi absorpsiyon (rutin metot)

Sarflar

Seramik Kroze
Hızlandırıcı
Toz filtresi
Kurutucu Ajan
Oksidasyon Katalizörü
Kükürt Kapanı

Seçilen moda uygun ve tüm sarfları kapsayan kitler bulunmaktadır.
Sarf kitleri için bizimle iletişime geçiniz

Email: info@terralab.com.tr

İlgili Metotlar ve Yönetmelikler

ASTM E1019 Çelik, Demir, Nikel, Kobalt Alaşımlarında Farklı Yakma ve Fuzyon Teknikleriyle Karbon, Kükürt, Azot, Oksijen Analizi, Standart Metot

ISO 15350 Demir ve Çelik, Toplam Karbon ve Kükürt Analizi: Induksiyon fırında yakma sonrası Kızılötesi absorpsiyon (rutin metot)

Elementar inductar CS cube Brosur

 

 

 

 

 

 

Video

elementar_inductarcs-vi
Elementar inductar CS cube
Elementar inductar CS cube
Elementar inductar CS cube
Elementar inductar CS cube
sayfa başına git

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

Terralab. Analiz Araştırma. 21 yıl.