Attension Theta Lite

Kompakt Tasarımlı
Temas Açısı Ölçüm Cihazı

Attension Theta Lite

 

Theta Lite kompakt tasarıma sahip, temas açısı, yüzey/arayüzey gerilimi ve serbest yüzey enerjisi değerlerini, basit ve hassas ölçüm metodları ile gerçekleştirebilen, araştırma ve kalite kontrolde kolaylıkla kullanılabilen optik tensiyometre sistemidir.

Theta Lite temas açısı, yüzey/arayüzey gerilimi, serbest yüzey enerjisi ile beraber oluşturulan damlacığın şeklini ve hacmini ölçebilen optik tensiyometre sistemidir. Statik (Sessile Drop), Dinamik (Pendant) ve menisküs temas açısı ölçümleri, captive bubble ve ters dinamik temas açısı ölçümlerini, otomasyona ihtiyaç olmadığı taktirde Theta Lite sistemi canlı analiz ile yüksek hassasiyette gerçekleştirebilmektedir.

Theta optik temas açısı ölçüm sistemine kıyasla otomasyon ve yükseltilebilir donanım özellikleri bulunmayan bu sistem, manuel kontrollü örnek tablası ile birlikte kullanıcılara, Theta ile aynı OneAttension yazılımını kullandığı için aynı ölçüm hassasiyetini sağlayabilmektedir.

Attension'ın son dönemde yaptığı geliştirmeler ile birlikte, ThetaLite sisteminin dispense seçenekleri çeşitlendirildi. Theta modelinde olduğu gibi, tekli veya çoklu, yazılım kontrollü damlatma seçenekleri eklendi. Bu sayede su/yağ damlacıkları simültane bir şekilde oluşturulabilir ve aynı yüzey üzerinde su ve yağ temas açısı ölçümleri eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir.

Tüm optik tensiyometre sistemlerinde soğuk monokromatik LED ışık kaynağı kullanan Attension, böylelikle oluşturulan damlacığın buharlaşma biktarını minimuma indirebilmektedir. Yüksek çözünürlüklü kameraları, çalışma prensibine ait tüm pürüzleri ortadan kaldırarak, yüksek tekrarlanabilirlikte canlı analiz opsiyonu ile oldukça hassas ölçümler gerçekleştirebilmektedir.

Özellikler

ᆞTekli veya çoklu otomatik damlatma sistemi seçeneği

ᆞTemas Açısı Ölçüm Aralığı : 0° – 180°

ᆞTemas Açısı Ölçüm Hassasiyeti : ± 0.1°

ᆞYüzey Gerilimi Ölçüm Aralığı : 0.01 – 2000 mN/m

ᆞYüzey Gerilimi Ölçüm Hassasiyeti : ± 0.01 mN/m

ᆞMaksimum Çözünürlük : 1280 x 1024 piksel

ᆞMaksimum Ölçüm Hızı : 2068 fps

Genel Bakış

Broşür

Attension Optic Ttensiometer Brochure

 

Video

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

sayfa başına git
Terralab Analiz Araştırma 20 Yıl