Discrete (Kesikli) Analizör

Discrete Analyzer

Seal Analytical AQ400

Çalışma Prensibi:

AQ400 robotik bir örnekleme kolu ve şırınga pompa yardımıyla örnek ve gerekli kimyasal ajanları reaksiyon kuyularında karıştırmaktadır. Reaksiyon kuyusunda bulunan karışımın istenen koşullarda (sıcaklık ve zaman) inkübasyonu programlanır. Reaksiyonun bitmesiyle birlikte, karışımdan alınan küçük bir miktar, 10 mm 100% optik cam hücrelere şırınga pompa vasıtasıyla taşınır ve fotometrede ölçüm gerçekleştirilir. Örnek her zaman aynı hücrede ve aynı pozisyonda ölçüldüğü için, hücredeki çizik, reaksiyon kuyusuna bağlı hatalar ölçümde hata kaynağı olmaktan çıkar. Aynı zamanda sadece sıvı transferi şırınga pompa sağlandığı için, başka hareket eden parçanın olmaması güvenilirliği ve sağlamlığı arttırmaktadır. Cam küvette ölçüm gerçekleştikten sonra, cam küvet temizlenir ve tekrar ölçüm yapılarak, kirlilik kalmadığından emin olunur.

 

Önemli Özellikler:

- Gece boyunca operatör müdahalesi gerekmeksizin çalışma
- Ayrılmış kimyasal atık ve durulamanın çevresel etkileri azaltması
- Analiz başına sadece 500-600 µl örnek ve kimyasal ajan tüketimi
- Otomatik standart çözeltilerin hazırlanması ve çalışma aralığına çıkan sonuçlarda otomatik seyreltme
- 150 analiz/saat kapasite

 

Uygulamalar:

Her türlü; su, atıksu, deniz suyu, toprak, bitki, gübre, tütün, gıda ve farmasötik uygulamalarda; alkanite, amonyak, boron, kalsiyum, klorür, krom (6), florür, sertlik, demir, iyot,magnezyum, manganez, nikotin, nitrat, nitrit,amonyak, toplam azot, Kjeldahl azotu, fenol, fosfat, fosfor, potasyum, sodyum, silikat, sulfit, renk, bakır, çinko, toplam uçucu asitler, toplam uçucu bazlar, ve siyanür analizlerinde kullanım alanına sahiptir.

Kullanılan Metotlar:

Seal Analytical firmasının geliştirdiği 1000'e yakın metot bulunmaktadır. Bu metotlardan örnek matriksine, konsantrasyon aralığına ve analite göre uygun olanı tavsiye edilmektedir. Tavsiye edilen metot, USEPA, ASTM, ISO, AOAC, DIN, CORESTA ve diğer uluslarası metotlarla uyumludur.

Seal Analytical AQ400  Brochure

 

http://www.seal-analytical.com
Terralab

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .   info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

Seal Analytical

Sürekli Akış Analizörü  - Otoanalyzer  Continuous Flow Auto Analyzer

Seal Analytical AA1

Seal Analytical AA3 HR

Seal Analytical QuAAtro39

Kesikli Analizör - Otoanalyzer Discrete Analyzer

Seal Analytical AQ1

Seal Analytical AQ2

Seal Analytical AQ400

www.seal-analytical.com