Q-Sense Explorer

Q-Sens BrochureQ-Sense Product BrochureAraştırma laboratuvarları için çok amaçlı ve modüler QCM-D sistemi

Q-Sense Explorer, sayısız deneysel olasılık sunan ve kompakt tasarıma sahip bir modeldir. Değiştirilebilir akış modülü, QCM-D ölçümlerinin bir çok başka teknikle birleştirilmesini sağlar. Sistem ile kullanılabilecek modüllerden bazıları aşağıdaki gibidir:

Pencere modülü:
Safir bir pencere aracılığıyla sensör yüzeyine optik erişim sağlar. Böylelikle mikroskop ile bir arada kullanılabilir ve UV-uyaranlı reaksiyonlar içeren çalışmalar yapılmasına olanak sağlanır.

Elektrokimyasal modül:
QCM-D ile Elektokimyasal ölçümlerinin ya da QCM-D ile Electrokimyasal Empedans Spektroskopi (EIS) ölçümlerinin eş zamanlı gerçekleştirilmesini sağlar.

Açık modül:
Modül yüzeyine direk erişim sağlar, böylelikle örneğin doğrudan sensör yüzeyine pipetle bırakılması gibi çalışmalar için uygun ortam sağlanır. Açık modül ayrıca hızlı adsorpsiyon testleri ya da akış gerektirmeyen diğer çalışmalar için de kullanılabilir.

Nem modülü:
Sensör üzerine kaplanmış ince filmlerde buhar tutulumu ya da salımı çalışmaları için tasarlanmıştır.

Elipsometri modülü:
QCM-D and elipsometri ölçümlerinin eş zamanlı gerçekleştirilmesini sağlar.

Gerçek-zamanlı olarak görüntülenen ham veriye ek olarak, kütle/kalınlık, viskoelastik özellikler, adsorpsiyon oranları gibi parametreler analiz yazılımı sayesinde kolayca elde edilebilir.  

Q-Sense Explorer, piyasada daha önce Q-Sense E1 ismiyle yer alan sistemdir.

Q-Sense_Explorer
Q-Sense_Logo_w
Terralab

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

www.biolinscientific.com

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .   info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

terralab_yirmi