Elektrokimyasal reaksiyon esnasında açığa çıkan gazların analizi hususunda etkin çözümler sunan DEMS hücresi özellikle yakıt pili ve batarya çalışmalarında anlık analiz imkanı ile yakıt hücresi performansı hususunda fikirler verebilmektedir.

Yakıt pili çalışmalarında reaksiyona giren malzemenin elektrot yüzeyine olan kütle transferinin kontrolü konusunda standart olarak kullanılan Döner Disk Elektrot (RDE) gibi yöntemlere kıyasla elektrokimyasal yarı hücre deneylerinin kütle spektroskopisi ile kombine edilmesiyle, gerçek zamanlı olarak gaz ve/veya uçucu reaksiyon girdilerinin, yan ürünlerin ve ürünlerin kütle bilgilerine ulaşılması hususunda önemli ve etkili bir yöntem olan Differential Electrochemical Mass Spectrometry (DEMS) ölçüm hücreleri ile Hiden Analytical etkin çözümler sunabilmektedir.

hiden_analytical_HPR-40-DEMS

Çözünmüş Gaz Analiz Sistemi DEMS
(Differential Electrochemical Mass Spectrometry)

HPR-40 DSA DEMS

 

www.hidenanalytical.com

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .  info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

Terralab - 17.YIL