Iyon Kaynağı Seçenekleri

 

Hiden, gelişmiş teknoloji ürünlerinin en yüksek performansta çalışabilmesi için farklı uygulamalara göre tasarladığı ürünleri ile hassas analiz yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Hiden sunduğu farklı iyon kaynağı seçenekleri ile, RGA sisteminin uygulandığı sisteme bağlı olarak özelleştirilebilir özellikte olup hassas ölçüm yapabilme yeteneğine sahiptir.

 

Standart RGA
Genel uygulamalar için kullanılan iyon kaynağıdır.

UHV Düşük Profil
Yüksek vakum ortamında TPD çalışmaları için tasarlanmış, ısı kaybı yaşanmaması için yüzeye yakın olması amacı ile düşük profile sahip olarak üretilmiştir.

Kapalı Tasarım
Yüksek basınçta çalışmaya uygun, iyon kaynağını basınç etkisinden koruyan tasarıma sahiptir.

XBS Çapraz Demet (Cross Beam)
MBE çalışmaları için özenle tasarlanmış, deposition miktarının tayinini ve kontrolünü sağlayan iyon kaynağıdır.

Temel Çapraz Demet (Cross Beam)
Moleküler demet çalışmalarında iyonlaştırıcı kaynağı üzerine yoğunlaşma ihtimali olan içeriklerin engellenmesi amacı ile özel tasarıma sahiptir.

Lazer Çapraz Demet (Cross Beam)
İyon kaynağı kafes kısmında lazer foton iyonizasyonu için madde geçişi için iki adet ortogonal aktarım yoluna sahip olan bu yapı, elektron çarpma ve elektron tutturma iyonlaştırmasına alternatif bir çözüm getirmektedir.

Entegre İyonizerli 4 Lens İyon Optik
Düşük enerjili pozitif ve negatif iyonların, dışarıda oluşturulan iyonlar ile analizini kolaylaştıran yapıya sahiptir Elektron, foton ve lazer uyarısı ile gerçekleşen desorption çalışmaları için uygundur.

Platinyum İyon Kaynağı
Reaktif gazla ile çalışmaya uygun olarak tasarlanmış, UHV koşulunda çalışma imkanına sahip iyon kaynağıdır.

Altın Kaplı İyon Kaynağı
Kaynak gaz boşaltımı etkisini minimuma indirmek için yapılandırılmış bu iyon kaynağı, UHV ortamında çalışmaya imkan sağlamaktadır.  

Hiden_Analytical_IYON
www.hidenanalytical.com

Uygulama bazlı
İyon Kaynağı seçenekleri

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .  info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

Terralab - 17.YIL