Termal Analiz TA-MS

 

Termal analiz çalışmalarında çıkan gazların analizlerinin sıcaklığa ve zamana bağlı olarak yapılabilmesi için tasarlanmış üstün performanslı quadrupole kütle spektrometreleri, Hiden'ın etkili olduğu uygulama alanlarından biridir.

Termal analiz sonuçlarından elde edilen veriler, malzemelerin termodinamiksel ve mekaniksel davranışlarının analizi açısından oldukça büyük önem arz etmektedir. Termal analiz sistemlerine entegre edilen kütle spektrometresi, termal işlem sonucu malzeme üzerinde etkiyen gaz bileşiklerinin zamana ve/veya sıcaklığa bağlı olarak analizlerinin yapılabilmesi malzeme karakterizasyonu için oldukça güçlü bir tekniktir.

Hiden'ın bu çalışmalar için tasarladığı özel yazılım ve donanımlar (TGA-MS), piyasada bulunan birçok TGA sistemine uyumludur. CATLAB-PCS içerdiği sıcaklık kontrollü mikroreaktör ile termal etki altındaki katalizör performansı hususunda analizler sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

www.hidenanalytical.com

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .  info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

Terralab - 17.YIL