Nanoteknoloji, atomik, moleküler ve makromoleküler seviyede yapılan bilimsel ve teknolojik araştırma ve teknolojik geliştirmelere verilen addır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar 100 nm altına kadar inmiş, bu nedenle yapılan bu detaylı çalışmaların analizleri de çalışmalar kadar zorlaşmıştır.

Atomik seviyede yapılan analizler için Hiden'ın sunmuş olduğu, SIMS, plazma ve vakum proses karakterizasyon sistemleri, ince film çalışmalarından, uygulanan plazmanın özelliklerinin incelenmesine, UHV ortamında yapılan deposition/desorption çalışmalarının incelenmesine kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Nanoteknoloji

 

Gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda üzerine çok fazla araştırma yapılan nanoteknoloji bazlı çalışmaların gelişmesi için Hiden'ın sunduğu karakterizasyon cihazları, bu alanda büyük adımlar atılabilmesi için kullanıcıya hizmet etmektedir.

 

www.hidenanalytical.com

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .  info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

Terralab - 17.YIL