Attension optik tensiyometreleri araştırma, geliştirme ve kalite kontrol alanında temas açısı, ıslanabilirlik, yüzey / arayüzey gerilimi, serbest yüzey enerjisi, absorpsiyon, adsorpsiyon, yayılma, yüzey heterojenitesi, kirlilik ve arayüzey reolojisi hakkında fikir verebilmektedir.

Optik temas açısı sistemleri, damlacığım görüntüsünü kaydetmekte ve otomatik olarak damlacık şeklini analiz etmektedir. Bu optik ölçüm yönteminin ölçüm hassasiyeti, elde edilen resimlerin ve analizi yapan yazılımın kalitesein bağlıdır. Attension Optik Temas Açısı sistemlerinin kullanmakta olduğu yüksek kaliteli monokromatik soğuk LED ışık kaynağı, oluşturulan damlacığın buharlaşmasını minimize etmektedir. Yüksek çözünürlüklü kamera ile kaydedilen görüntüler, bu alanda en gelişmiş özelliklere sahip yazılımı ile saniyeler içinde analiz edilebilmektedir.

attension_optik tensiyometre

Temas Açısı Ölçüm Cihazı

 

Ölçülen Parametreler

-  Statik Temas Açısı

-  Dinamik Temas Açısı

-  Serbest Yüzey Enerjisi (SFE)

-  Yüzey Gerilimi

-  Arayüzey Gerilimi

-  Temas Açısına Bağlı Yüzey Pürüzlülüğü

-  Arayüzey Reolojisi (Viskoelastisite)

Terralab - 17.YIL

Terralab
Laboratuvar
Malzemeleri
San.Tic. A.Ş

terralab-d
ondokuz

TERRALAB©  . Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş. .  Tic.Sicil. 125710 .  info@terralab.com.tr  . T: +90 312 472 73 96  .  F: +90 312 472 73 98  . Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9 A.Öveçler  06460 Ankara