Attension

Attension, araştırma ve endüstriyel alana hitap eden kullanımı kolay temas açısı ölçüm sistemleri ve hassas tensiyometreleri ile sıvı ve katı yüzey karakterizasyonu için önemli bilgiler sunmaktadır.

Temas açısı, ıslanabilirlik, yüzey pürüzlülüğü, yüzey gerilimi, serbest yüzey enerjisi ve arayüzey reolojisi hakkında detaylı, hassas ölçümler yapılabilmektedir.

Ürün portföyü optik ve kuvvet tensiyometrelerinden oluşmakta ve superhidrofobik yüzeyler, polimerler, kaplamalar, yüzey aktif maddeler ve nanokompozit malzemeler gibi bir çok malzemenin ölçümleri kolaylıkla yapılabilmektedir. 

Akademi ve endüstrinin kalite ve proses kontrollerinde sıklıkla kullanılan bu sistemler, kimya, ilaç, elektronik, gıda, enerji, kağıt ve paketleme endüstrisi gibi temel sektörlere hitap etmektedir.

 

Attension Optic Tensiometers

Temas Açısı Ölçüm Cihazları

Theta - Gelişmiş ve Çok Yönlü Temas Açısı Ölçüm Cihazı

ThetaLite - Kompakt Tasarımlı Temas Açısı Ölçüm Cihazı

Attension optik tensiyometreleri araştırma, geliştirme ve kalite kontrol alanında temas açısı, ıslanabilirlik, yüzey  arayüzey gerilimi, serbest yüzey enerjisi, absorpsiyon, adsorpsiyon, yayılma, yüzey heterojenitesi, kirlilik ve arayüzey reolojisi hakkında fikir verebilmektedir.

Optik temas açısı sistemleri, damlacığım görüntüsünü kaydetmekte ve otomatik olarak damlacık şeklini analiz etmektedir. Bu optik ölçüm yönteminin ölçüm hassasiyeti, elde edilen resimlerin ve analizi yapan yazılımın kalitesein bağlıdır. Attension Optik Temas Açısı sistemlerinin kullanmakta olduğu yüksek kaliteli monokromatik soğuk LED ışık kaynağı, oluşturulan damlacığın buharlaşmasını minimize etmektedir. Yüksek çözünürlüklü kamera ile kaydedilen görüntüler, bu alanda en gelişmiş özelliklere sahip yazılımı ile saniyeler içinde analiz edilebilmektedir.

 

Ölçülen Parametreler

-  Statik Temas Açısı

-  Dinamik Temas Açısı

-  Serbest Yüzey Enerjisi (SFE)

-  Yüzey Gerilimi

-  Arayüzey Gerilimi

-  Temas Açısına Bağlı Yüzey Pürüzlülüğü

-  Arayüzey Reolojisi (Viskoelastisite)

 

Uygulama notları

Tensiyometre ile inkjet yazıcı uygulamaları 

Tek bir fiber üzerinde temas açısı ölçümü

Kendi kendini temizleyebilen yüzeyler

 

Attension Force Tensiometers

Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazları

Sigma 700/701  -  Üstün Özellikli ve Çok Yönlü Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazı

Sigma 702  -   Yazılım Gerektirmeyen Hassas Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazı

Sigma 702ET  -  Trafo Yağı Analizleri İçin Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazı

Sigma 703D  -  Kompakt Tasarımlı Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazı

 

Attension kuvvet tensiyometreleri birçok malzeme özelliğini hassas bir şekilde karakterize edebilmektedir. Yüzey/arayüzey gerilimi, toz ıslanabilirliği, dinamik temas açısı, kritik misel konsantrasyonu (CMC), yoğunluk ve sedimentasyon ölçebilen sistemler, gaz, sıvı ve katı fazlar arasında etkileşimlerin incelenmesi hususunda etkin çözümler sunabilmektedir.

Sigma serisi kuvvet tensiyometreleri bünyesindeki mevcut hassas mikrobalans sayesinde, katı bir örneğe ya da bir proba (Pt Wilhelmy plakası ya da DuNouy halkası) uygulanan kuvveti kayıt ve analiz eder. Tamamı otomatik çalışan, PC kontrollü modellerinin yanında, üzerinde ekranı bulunan standalone olarak kullanılabilen modelleri ve trafo yağı analizleri için uygun standartlara (ASTM D971) göre çalışan modeller mevcuttur.

 

Ölçülen Parametreler

-  Yüzey Gerilimi

-  Arayüzey Gerilimi

-  Kritik Misel Konsantrasyonu (CMC)

-  Dinamik Temas Açısı

-  Serbest Yüzey Enerjisi (SFE)

-  Toz ıslanabilirliği (Washburn)

-  Adezyon Kuvveti

-  Sedimentasyon

-  Yoğunluk

 

 

Attension Temas Açısı - Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazları

Temas Açısı Ölçüm Cihazları

Optik Tensiyometreler  / Optical Tensiometers

 

Yüzey Gerilimi Ölçüm Cihazları

Kuvvet Tensiyometreleri / Force Tensiometers

 

 

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr

sayfa başına git
Terralab Analiz Araştırma 20 Yıl