Kompakt Tasarımlı Temas Açısı Ölçüm Cihazı

Theta Lite

Theta Lite kompakt tasarıma sahip, temas açısı, yüzey/arayüzey gerilimi ve serbest yüzey enerjisi değerlerini, basit ve hassas ölçüm metodları ile gerçekleştirebilen, araştırma ve kalite kontrolde kolaylıkla kullanılabilen optik tensiyometre sistemidir.

Theta Lite temas açısı, yüzey/arayüzey gerilimi, serbest yüzey enerjisi ile beraber oluşturulan damlacığın şeklini ve hacmini ölçebilen optik tensiyometre sistemidir. Statik (Sessile Drop), Dinamik (Pendant) ve menisküs temas açısı ölçümleri, captive bubble ve ters dinamik temas açısı ölçümlerini, otomasyona ihtiyaç olmadığı taktirde Theta Lite sistemi canlı analiz ile yüksek hassasiyette gerçekleştirebilmektedir.

Theta optik temas açısı ölçüm sistemine kıyasla otomasyon ve yükseltilebilir donanım özellikleri bulunmayan bu sistem, manuel örnek tablası ve manuel sıvı dispanseri ile birlikte kullanıcılara, Theta ile aynı OneAttension yazılımını kullandığı için aynı ölçüm hassasiyetini sağlayabilmektedir.

Tüm optik tensiyometre sistemlerinde soğuk monokromatik LED ışık kaynağı kullanan Attension, böylelikle oluşturulan damlacığın buharlaşma biktarını minimuma indirebilmektedir. Yüksek çözünürlüklü kameraları, çalışma prensibine ait tüm pürüzleri ortadan kaldırarak, yüksek tekrarlanabilirlikte canlı analiz opsiyonu ile oldukça hassas ölçümler gerçekleştirebilmektedir.

 

- Temas Açısı Ölçüm Aralığı : 0° – 180°

- Temas Açısı Ölçüm Hassasiyeti : ± 0.1°

- Yüzey Gerilimi Ölçüm Aralığı : 0.01 – 2000 mN/m

- Yüzey Gerilimi Ölçüm Hassasiyeti : ± 0.01 mN/m

- Maksimum Çözünürlük : 744 x 480 piksel

- Maksimum Ölçüm Hızı : 160 fps

 

Attension Theta Litewww.biolinscientific.com/attension

Kompakt Tasarımlı
Temas Açısı Ölçüm Cihazı

Theta Lite

Attension Optic Tensiometer Brochure
sayfa başına git
Terralab Analiz. Araştırma. 20 yıl.

Terralab Laboratuvar Malzemeleri San.Tic. A.Ş

TERRALAB© Terralab Laboratuvar Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş  · Tic.Sicil: 125710 · Mernis: 0084000614900014
Çetin Emeç Bulvarı 1328. Sokak 14/9  A.Öveçler  06460 Çankaya / Ankara / Türkiye    T: +90 312 472 73 96  |  F: +90 312 472 73 98

ANASAYFA ·  HAKKIMIZDA  ·  İLETİŞİM  ·  TEMSİLCİLİKLER  ·   ETKİNLİKLER  ·  info@terralab.com.tr